MR mózgowia 49-latka

MR MÓZGOWIA - proszę o próbę diagnozy, wyjaśnienie. Mnogie ogniska hiperintens. w obrazachT2-zależnych i FLAIR w istocie białej podkorow.i środków półowalnych obu półkul mózgow.Największe ognisko-prawy zakręt obręczy łącznej-ok.7mm.Nie wykazują restrykcji dyfuzji.Morfologia mniejszych-dokonane ogniska naczyniopochodn.uszkodzenia istoty białej;większe ognisko prawdopod.podobna etiologia.Duże zmiany zapal.zatok czołow.(zreduk.powietrzność),sitowia przedn.,małe przyścienne w lewej zatoce szczęk.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez bezpośredniego badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.