MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa

MR odc.lędźw kręgosł:Spłycona lordoza w odc. lędźw. kręgosł.Dehydratacja krążka międzykręgowego na poziomie L4/L5 z niewielkim obniżeniem jego wysokości.Wypuklina tylna, szerokopodstawna krążka L4/L5 powoduje ucisk na worek opony twardej, bez ucisku na elementy nerwowe.Pozostałe krążki międzykręgowe lędźwiowe bez cech uwypuklania do kanału kręgowego.Przebudowa zwyrodnieniowa przyległych powierzchni trzonów L4 i L5.Nie uwidoczniono zmian ogniskowych w stożku końc.rdzenia kręg.Jaka terapia pomoże?

Aleksander Ropielewski

W pierwszej kolejności fizjoterapia pod okiem rehabilitanta w celu odciążenia kręgosłupa i wzmocnienia mięśni grzbietu. Gdy kilkumiesięczne ćwiczenia nie przyniosą efektu kontakt z neurologiem lub neurochirurgiem.