MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa u 32-latka
RM ODCINKA LEDZWIOWEGO OBNIZENIE TRZONU L4 GŁÓWNIE W PRZEDNIEJ CZĘŚCI -DO OKOŁO 25% Z NIEROWNOSCIAMI BLASZEK GRANICZNYCH NA POZIOMIE L4/L5 WYPUKLINA KRĄŻKA MIEDZYKREGOWEGO Z MODELOWANIEM WORKA OPONOWEGO OBUSTRONNYM ZWIAZANIEM KANAŁU MIEDZYKREGOWEGO WIĘKSZĄ PO LEWEJ

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
ZMiany opisywane w opisie badania mogą one powodować dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa oraz ograniczenie jego ruchomości a także zaburzenia czucia i bolesność kończyn dolnych i zaburzenia oddawania moczu i stolca. Z opisu wynika, że zmiany nie są bardzo nasilone i najpewniej wystarczy leczenie zachowawcze - tzn. rehabilitacja. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania i ocenie stanu klinicznego. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem który udzieli jednoznacznej odpowiedzi.