MR stawu kolanowego 35-latki

Witam, ostatnio robiłam badanie MR stawu kolanowego i okazało się że mam podejrzenie owalnej zmiany ogniskowej o wymiarach 7x8,5x10mm w górno-bocznej części szpary SRU (skan 20 w przekrojach strzałkowych, 5 w przekrojach poprzecznych). Sygnał zmiany jest pośredni w obrazach T1 i PD-zależnych. Obraz MR może odpowiadać zmianie wywodzącej się z maziówki. Co to może dla mnie oznaczać ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno powiedzieć czym jest wspomniana zmiana bez wykonania biopsji. Niemniej jednak z pewnością wskazana jest konsultacja z ortopedą.