MR stawu kolanowego i chondromalacja rzepki

MR stawu kolanowego- wyniki:Asymetria kłyki na poziomie bloczka kości udowej z dominacją kłykcia bocznego.Bruzda międzykłykciowa płytka.Chrząstki st. w stawie rzepokowo-udowym z cechami uszkodzenia-na powierzchni bloczka kości udowej z pęknięciami niepełnej grubościc chondromalacja II/III stopnia a na powierzchni bocznej rzepki z uszkodzeniami w pełnej grubości obejmujące także warstwę podchrzęstną rzepki z towarzyszącym obrzękiem szpiku kostnego(chondromalacjaIV st).Wnioski:cechy dysplazji SRU

Piotr Pilarski

Wskazana konsultacja ortopedyczna. Możliwe, że konieczna będzie operacja.

Pozdrawiam.