Mężczyzna , 26 lat Witam, 1,5 miesiąca temu miałem robiony MRI głowy z kontrastem ze względu na zawroty głowy, rezonans nic nie wykazał. Od 3 dni ciągle czuję mrowienie, uczucie cierpnięcia oraz przepływu prądu w nogach i rękach oraz w innych częściach ciała. Czy MRI na 1,5 miesiąca przed pierwszymi objawami stwardnienia rozsianego powinien wykryć ogniska demielinizacyjne w mózgu czy dopiero po jakimś czasie od pierwszych objawów? U mojej babci stwierdzono SM.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Stwardnienie rozsianeStwardnienie rozsiane (łac. sclerosis multiplex, SM) to przewlekła choroba ośrodkowego układu nerwowego, przebiegająca w formie nawrotów i remisji.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Badania

Rezonans magnetyczny - charakterystyka, przebieg, wskazania

Rezonans magnetyczny - charakterystyka, przebieg, wskazania

Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki...