MRI głowy ze względu na bóle i zawroty

Witam , mialem MRI glowy ze wzgledu na bole glowy i zwroty i w jednym z punktow opisu jest : Podśluzówkowo w lewym zachyłku Rosenmüllera widoczna torbiel retencyjna o śr. ok. 4mm. Czy to jest w noso-gardle i jak grozne to jest ?

Witam serdecznie,

Zachyłek Rosenmüllera to struktura należąca do jamy nosowo-gardłowej. Jest to szczelinowata przestrzeń położona tuż za ujściem gardłowym trąbki słuchowej lub też sama okolica jej ujścia. Torbiel z kolei jest zmianą łagodną. Wskazana jest u Pana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub otolaryngologiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.