Mroczki przed oczami i przypływ myśli po przebudzeniu

Witam.Od paru lat mam taki mały i zarazem dziwny problem.Czasami po przebudzeniu ale też i w ciągu dnia do mojej głowy przez pare sekund napływaja myśli i wtedy wydaje mi sie że to mi się śniło tylko że chwile po tym jak one odchodzą robi mi sie nie tyle słabo ale ciemno w oczach.potem nie umiem sobie przypomnieć tych myśli.Może ktos ma podobne odczucia?

Witam serdeczni,
Niepokojące jest to, że po pojawieniu się tych myśli robi się Pani/Panu "ciemno przed oczami" i nie potrafi Pani/Pan przypomnieć sobie czego one dotyczyły.
W takiej sytuacji, moim zdaniem, powinna Pani/Pan w pierwszej kolejności skonsultować się z neurologiem.
Pozdrawiam

Witam Pana Serdecznie,

Na początek sugerowałabym Panu wstępną konsultację okulistyczną.
Proszę również rozważyć badanie neuropsychologiczne.

Na obie konsultacje proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu (w ramach NFZ-tu lub prywatnie).

Życzę Panu tylko pomyślności i radości,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,

To, o czym Pan napisał jest niepokojące. Myśli pojawiające się w konkretnych momentach + towarzyszące temu problemy z widzeniem ("robi się ciemno przed oczami") + następująca po tym niepamięć. To wszystko może składać się na problemy neuropsychologiczne. Zachęcam do konsultacji ze specjalistą. Jeżeli zostanie wykluczone podłoże fizjologiczne tych dolegliwości, zapraszam na konsultacje psychologiczne, ze względu na Pana miejsce zamieszkania.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA