Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mroczki przed oczami po uderzeniu w tył głowy

Witam, mam 19 lat, uprawiam dużo sportów, biegam, trenuję piłkę, pływam. Mam ostatnio takie lekkie obawy dotyczące mojego zdrowia, mianowicie 4 lata temu podczas przerwy w szkole uderzyłem się bardzo mocno w głowę przez wygłupy kumpla. Uderzyłem o kafelki tyłem głowy. Od razu po uderzeniu zamroczyło mnie i przez chwilę byłem omotany, objawy te ustały po 5 minutach. Po tym uderzeniu nie miałem żadnych wymiotów, nudności, głowa mnie nie bolała, nie straciłem przytomności, na następny dzień też wszystko ok, żadnych dolegliwości, prawdę mówiąc, do dzisiaj nie mam problemów z głową, czasami tylko tak trochę mi się w oczach dziwnie robi jakby mroczki, coś takiego, sam nie wiem. Głowa mnie nie boli, sport uprawiam i nic się nie dzieje. Chciałem się dowiedzieć, czy po takim czasie mogą być jakieś ukryte krwiaki, guzy czy coś takiego... Proszę o wyjaśnienie tej sprawy. ;) Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam serdecznie!

Uraz głowy zawsze może skutkować niebezpiecznymi następstwami, dlatego wskazana jest wzmożona czujność.

Dolegliwości bólowe mogą utrzymywać się przez kilka dni po urazie. Natomiast obecnie przyczyną dolegliwości może być migrena pourazowa.
Po tak długim okresie raczej niemożliwe, aby objawy były efektem krwiaka.
Warto skonsultować zgłaszane dolegliwości z lekarzem, który będzie miał możliwość badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu. Po zbadaniu lekarz określi czy jest konieczność wykonania badań dodatkowych , albo wizyty u specjalisty. Do neurologa konieczne jest skierowanie, do okulisty nie jest ono wymagane.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy