Mrowienie dłoni i stóp a możliwe przyczyny

Od kilku miesięcy odczuwam mrowienie dłoni i stóp. Byłem z tym problemem u neurologa i on nie stwierdził żadnych poważnych objawów oraz dał skierowanie na badanie EMG. Zrobię je jednak dopiero za około miesiąc. Czy badanie za pomocą zwykłego młoteczka może wykluczyć stwardnienie rozsiane lub ALS, które to choroby dają podobne objawy?

To jest właśnie wiedza internetowa na temat rozpoznawania chorób i diagnostyki, najczęściej zresztą przekazywana przez osoby nie znające się na medycynie.
neurolog postąpił prawidłowo kierujac na badanie EMG, ponieważ mrowienie dłoni i stóp jest charakterystyczne dla polineuropatii.
SM i ALS dają inne objawy a diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.