Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mrowienie dłoni przy szybkim opuszczaniu ich w dół

Mam dziwne mrowienia w dłoniach. Dzieje sie tak przy szybkim opuszczaniu dloni w dól. Od pracy przy klawiarurze boli mnie nadgarstek i stawy w srodkowym i wskazującym palcu dłoni. Czy jest się czym martwic? wystarczy jakas masc? Dziękuje Bożena
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Wskazane byłoby wykonać badanie MRI odcinka szyjnego kręgosłupa. W przypadku zmian zwyrodnieniowych lub nieprawidłowości anatomicznych z uciskiem na korzenie nerwowe lub nerwy może dochodzić do ich drażnienia w zależności od zmiany postawy ciała i stosunków anatomicznych. Można też zrobić rtg klatki piersiowej z oceną szczytów płuc, czyli tam gdzie przebiega splot ramienny.
Drugą sprawą jest ból nadgarstka podczas pracy na klawiaturze, ból palców może być objawem zespołu cieśni. Należałoby wykonać usg nadgarstka i ewentualnie badanie EMG.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety