Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mrowienie i bóle głowy po kłótni

Potrzebuję pomocy. Pod wpływem kłótni z bliską osobą nie potrafiłam oddychać, miałam bezdechy (również będąc niemowlęciem), unormowało się po około 20 minutach, kiedy poczułam mrowienie na ustach. Teraz tylko bardzo boli mnie głowa. Od około miesiąca czuję się źle na zdrowiu psychicznym. Jestem drażliwa, często zmęczona, zniechęcona do wszystkiego. Pod wpływem emocji (takich jak dziś) i strachu, czuję jak się pogarsza mój stan. Co robić?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Witam, często takie objawy są następstwem wczesnych doświadczeń/kłótni domowych,np.między dorosłymi/.W dzieciństwie jednak dziecko nie jest w stanie zając stanowiska i reaguje wyłacznie strachem,bo kłótnia,czy inne niezrozumiałe sytuacje zagrażają jego bezpieczeństwu.Obecną sytuację powinna Pani przepracować z kimś bliskim,lub terapeutą,bowiem reaguje Pani na nią z pozycji "tamtego"dziecka,czyli utrwalonym schematem,który już nie działa jakościowo lecz jest reakcją nerwicową. Pozdrawiam serdecznie.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Zachęcam do zgłoszenia się do lekarza psychiatry. Zależnie od diagnozy zleci farmakoterapie i/lub skieruje do psychologa, psychoterapeuty.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety