Mrowienie i drętwienie nóg a wskazania do odstawienia tabletek antykoncepcyjnych

Witam!10 dni temu zaczęłam zażywać swoje pierwsze tabletki anty YAZ,jednak zaczęły pojawiać się działania niepożądane jak drętwienie nóg i "mrówki",usłyszałam od swojej gin żeby je odstawić i dostałąm od razu skier. na badania w kierunku zakrzepisy chyba. Jednak po wyjściu z gabinetu zastanowiło mnie jedno, czy jak w niedzielę doszło do stosunku i jak jutro, tj od środy nie będę brać tabletek, to mogę zajść/być w ciążę? czy mam brać dalej i wytrzymać? dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Witam. Rzeczywiście w tej sytuacji przy próbie odstawienia tabletek istnieje minimalne ryzyko zajścia w ciąże. Nie jest ono jednak duże w związku z czym sugeruję postępowanie zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego gdyż zakrzepica żylna jest powikłaniem potencjalnie groźnym dla życia.