Mrowienie i drętwienie nogi po wypadku

Moja lewa noga jest unieruchomiona po wypadku, a po dłuższym leżeniu moja z kolei prawa noga drętwieje w udzie i dodatkowo odczuwam mrowienie. Taki stan utrzymuje sie przez długi czas, nawet jeśli wstanę i trochę pochodzę o kulach. Proszę o odpowiedź czy jest sie czym przejmować i ewentualnie do jakiego specjalisty sie udać?

Być może z powodu unieruchomienia kończyny i chodzenia o kulach nieprawidłowo pracuje oś czynnościowo- anatomiczna jaką jest kręgosłup i dochodzi np do drażnienia nerwu.
Najlepsza byłaby konsultacja ortopedyczna, przez internet trudno diagnozować.