Mrowienie i drętwienie policzka po botoksie

mam problem dnia wczorajszego zrobiłam sobie botoks w celu podniesienia brwi, po 10 min od zabiegu zaczął mnie mrowić-drętwieć policzek i oko z tylko z jednej strony twarzy uczucie pulsacyjne przy oku takie jak przy braku magnezu , a policzka przy uśmiechu takie jakby był spuchnięty. Minęło właśnie 24h po zabiegu a ja te uczucie mam nadal. jakby botoks się przemieścił, bardzo się boję po zabiegu nie zchylałam się tylko zjadłam kolację przegryzając tą stroną boję się że botoks się przemieścił

Opisane przez Panią odczucia to parestezje. Są one wymieniane jako jeden z efektów po podaniu toksyny botulinowej. Powikłanie to powinno z czasem ustąpić. Proszę pamiętać, że ostateczny efekt zabiegu jest widoczny po ok. 2 tyg. Jeśli zauważy Pani inne niepokojące objawy, lub opisane przez Panią dolegliwości nie ustąpią należy skonsultować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg.

Witam
Opisane przez Panią parastezje to jeden z objawów niepożądanych po podaniu toksyny botulinowej. Najczęściej ustępują one samoistnie do 2 tygodni. Jeżeli będą się cały czas utrzymywać , proszę skonsultować to z lekarzem wykonującym zabieg.

Mimowolne skurcze mięśni pojawiaja się bardzo rzadko po podaniu toksyny. Aczkolwiek moga wystąpić również kilka miesięcy po podaniu. Najczęściej samoistnie ustepują.