Mrowienie i pieczenie pleców u 24-letniego mężczyzny

Witam, od jakiegoś czasu dokucza mi ból pleców (między odcinkiem lędźwiowym a piersiowym). Ból zaczyna się od dziwnego mrowienia żeby później przejść do ostrego pieczenia. Miałem USG ale ono nic nie wykazało, miałem też prześwietlenie kręgosłupa: Zaznaczona naprzemienna rotacja trzonów w osi, zaznaczone obniżenie przedniej krawędzi w trzonie Th7 z widoczną sklerotyzacją płytek granicznych. Nie za bardzo rozumiem ten opis... czy to jest/może być przyczyna bólu? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Może to być powód Pańskich dolegliwości, chociaż aby powiedzieć to z całą pewnością potrzebowałbym wykonać badanie MRI, które oceni dokładnie warunki przestrzenne rdzenia kręgowego w kanale kręgowym. Sugeruję wizytę u neurologa lub neurochirurga.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski