Mrowienie nóg i palców oraz stan po Ca ovariorum gr. IIc

W 2004 roku przeszłam Ca ovariorum gr. IIc, operacja, chemioterapia (endoxan, cisplatyna, zofran 6 cykli). Po ostatnim cyklu zaczęły mi mrowieć nogi i końcówki palców dłoni. Miałam konsultację neurologa i badanie przewodnictwa nerwowego nóg. W 2006r. stwierdzono neuropatię aksonalną ruchowo czuciową. Minęło 11 lat a mój stan się pogarsza, cały czas odczuwam dotkliwy ból stóp (szczególnie wieczorem), drętwotę nóg i wiele innych dolegliwości. Czy te objawy są tylko skutkiem ubocznym leczenia?

Polineuropatia jest często skutkiem chemioterapii.
Leczenie neuropatii jest trudne i złożone. Leczenie skupia się głownie na uśmierzaniu bólu. Skuteczność klasycznych leków przeciwbólowych jest niewielka.
Do leków mających działanie przeciwbólowe należą leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe. Pomocniczo stosuje się dożylne wlewy z lidokainy oraz miejscowo kapsaicynę.
Niektórzy stosują leczenie kwasem alfa-liponowym, ale jest to poza oficjalną rejestracją leku.