Mrowienie w karku i wyniki RTG kręgosłupa

Witam, Od około roku odczuwam mrowienie karku. Robiłem 2xRTG. 1. wykazało niewielka niestabilność na wysokości C3-C4-C5, 2. (czynnościowe) w zgięciu nieznacznego stopnia - o ok. 2,5-3mm - tyłozmyk kregu C4 redukujący się w zgięciu Pomimo wykonywania ćwiczeń mięśnie szyi od ok. 1,5miesiąca nie mogę się całkowicie pozbyć dolegliwości. Czy ewentualny rezonans powinienem wykonać z kontrastem? Prośba o poradę w kwestii badania oraz możliwych przyczyn moich dolegliwości.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że najlepiej wykonać RM bez kontrastu. Coś więcej będzie można powiedzieć po wykonaniu bezpośredniego badania lekarskiego. Proponuję najpierw udać się do lekarza ortopedy.