Mrowienie w nogach po operacji tętniaka aorty brzusznej

witam,moj tata rok temu przeszedl operacje tetniaka aorty brzusznej.niestety wystapilo wiele powiklan.najgorszym jest wiotkie porazenie konczyn dolnych spowodowane krwiakiem podtwardowkowym.tata ma nasilajace sie mrowienia w nogach,teraz siegaja juz do posladkow.rehabilitacja odbywa sie regularnie.mam pytanie odnosnie tych mrowien,co to oznacza i czy jest szansa aby tato odzyskal czucie? bardzo prosze o odppwiedz,z gory dziekuje marta.

To mrowienie to prawdopodobnie następstwo właśnie porażenia kończyn dolnych po operacji tętniaka aorty brzusznej powikłanej krwiakiem podtwardówkowym. Prawdopodobnie powstała blizna po krwiaku, która w jakimś stopniu uciska na korzenie nerwowe powodując zaburzenia czucia. Aby konkretnie określić co się dzieje trzeba by pogłębić diagnostykę np. o rezonans magnetyczny kręgosłupa. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z neurologiem, który po bezpośrednim badaniu wyjaśni dalszy sposób postępowania. Oczywiście najważniejsza w takim przypadku jest rehabilitacja.