Mrowienie w palcach lewej ręki i wysokie ciśnienie krwi

Witam , Od około 2 tygodni mam mrowienie w 3 palcach lewej ręki kciuk i 2 następne, powtarza się dostyć często w ciągu dnia, trwa kilka minut i ustępuje. Ostatnie dwa dni miałem wrażenie że następuje po zapaleniu papierosa, dodam że pracuje fizycznie ale głównie prawą ręką. Dzisiaj wieczorem zrobiło mi się słabo i po zbadaniu ciśnienia wyszło 150/100 ale wydaje mi się że to zderwowanie, bo zwykle mam 130/80 czasem 140/90, dodam że mam 41 lat i jestem szczupłej budowy ciała.

Magdalena StusiĹska

Z opisanymi objawami najlepiej skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej- który po badaniu stwierdzi, czy przyczyna wynika z nadciśnienia czy może z problemu z przeciążaniem ręki i w razie potrzeby skieruje do odpowiedniego specjalisty.