Mrowienie w stopach, które zwykle przechodzi w silny ból od wewnętrznej strony stóp

Witam, od 3 lat szukam odpowiedniej diagnozy moich przypadłości, otóż często odczuwam mrowienie w stopach, które zwykle przechodzi w silny ból od wewnętrznej strony stóp, następnie odczuwam to samo w dłoniach, początkowe mrowienie później ból od wew. strony. Zauważyłam również, iż te objawy pojawiają się przy braniu niektórych tabletek, a mianowicie aknenormin, tran, kelp. Lekarze twierdzą, że to nie ma związku z moimi objawami natomiast diagnozy nie postawiono. Co to może być? Błagam pomocy!

Aleksander Ropielewski

Również moja odpowiedź nie będzie dla Pani satysfakcjonująca. Z mojej wiedzy wynika, że nie ma związku z opisywanymi przez Panią dolegliwościami a przyjmowanymi prze Panią preparatami. Bez przeprowadzenia badań dodatkowych nie jestem w stanie zasugerować przyczyny Pani dolegliwości. Zachęcam natomiast do wizyty w poradni leczenia bólu najbliższej dla Pani miejsca zamieszkania.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem schorzeń naczyniowych, w tym schorzeń o etiologii autoimmunologicznej. Sugeruję konsultację ze specjalistą reumatologiem, który oceni całokształt obrazu klinicznego i pokieruje dalszym postępowaniem.