Mrowienie w stopie i ból mięśni nóg

Dzień dobry! Od dwóch dni odczuwam mrowienie w jednej nodze, konkretnie stopie i uczucie zimna. Od jakiegoś czasu pobolewały mnie mięśnie nóg i dwa razy pękły mi żyłki w łydce. Dodam też, że mam lekkie bóle kręgosłupa. Pracuję ciężko fizycznie od trzech lat, wcześniej nie miałam problemów ze zdrowiem. Dodam też, że jestem szczupłą, drobną kobietą.

Witam! Opisane dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn. Niestety nie opisała Pani czy przyjmuje Pani jakiekolwiek leki (w tym doustną antykoncepcję), co jest podstawową informacją w trakcie zbierania wywiadu chorobowego. Jeśli nie przyjmuje Pani żadnych leków i dotychczas Pani nie chorowała na choroby przewlekłe to można przypuszczać, że dolegliwości mogą wynikać z zaburzeń wodno-elektrolitowych (np. hipokaliemia, hipomagnezemia) lub też ze zmian zwyrodnieniowych w obrębie kręgosłupa lędźwiowego. Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu uzupełnienia wywiadu chorobowego oraz zbadania Pani. Po badaniu lekarz może zlecić wykonanie ewentualnych badań dodatkowych aby ustalić rozpoznanie. W tej chwili bez badania fizykalnego nie można powiedzieć nic więcej. Pozdrawiam serdecznie!