Mrowienie zęba i ból podczas nagryzania

Witam serdecznie, chciałem się zapytać czy ból który mi towarzyszy przy jedzeniu oraz lekkie mrowienie zęba gdy nie styka się z innymi zębami ustanie? Ząb był borowany i w miejsce dziury został wsadzony antybiotyk w opatrunku po czym zaklejony biała papka. Zostałem omówiony na następna wizytę za dwa tygodnie i wiem, że będzie to leczenie kanałowe w dalszych etapach. Tylko teraz pytanie Czy przez te dwa tygodnie do czasu wizyty będę musiał odczuwać ból zęba przy jego naciskaniu? Czy to zniknie?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

przede wszystkim proszę znaleźć lekarza endodontę który przeprowadzi leczenie kanałowe na jednej wizycie - w zależności od tego jakie procedury zostały wykonane i w jakim stanie jest ząb i tkanki okołowierzchołkowe ( konieczne rtg ) - bywa czasami tak że pacjenci pają takie odczucia jak Pan - gdyby na wizycie która się odbyła lekarz opracował i wypełnił kanały leczenie byłoby zakończone - pozostało by tylko ewentualne gojenie tkanek okw i ustępowanie zapalenia - a to już bardzo rzadko przysparza problemy z którymi radzimy sobie doskonale przy pomocy farmakoterapii
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Przy postępowaniu, które Pan opisał, dolegliwości bólowe występują często, jednak z każdym dniem powinny się zmniejszać. Pomocne są środki przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty ( jeśli lekarz nie przepisał Panu nic innego ). W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza prowadzącego, gdyż zna on "historię" zęba.