Mrużenie oczu i garbienie się u półrocznego dziecka

Witam. Moja coreczka ma 6 miesiecy skonczone. Dwa razy zdarzylo sie cos takiego ze lezala sobie (bawilysmy sie, zmienialam jej pieluche) i nagle zaczela mruzyc oczka i tak jakby sciagac do tylu lopatki - nie umiem tego prosciej opisac. To wygladalo tak jakby chcialo jej sie kichnac ale przeciez gdy kicha to wszystko jest normalnie! Trwa to jakies 5 minut i potem wszystko jest ok. Gdyby ja cos przy tym bolalo to by plakala... a tu nic tylko tak oczka mrozy i sie garbi... martwi mnie to :(

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Trudno jednoznacznie ocenić co ma Pani na myśli. Opisane objawy występujące u dziecka mogą być jednocześnie fizjologią jak i patologią, np. w wyniku nadmiernego napięcia mięśniowego. Dziecko zdecydowanie powinno zostać ocenione przez specjalistę pediatrę.