Mutacja BRCA1 a tabletki antykoncepcyjne

Wybieram się do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne-mam 22 lata. Mam zmutowany gen BRCA1, moja mama i babcia chorowały na raka piersi. Mam 2 małe torbiele w piersi. Jakie mam szanse na przypisanie mi takich tabletek antykoncepcyjnych i czy w ogóle ją mam. Chciałabym dostać tabletki na dwa miesiące ze względu na wakacje z chłopakiem, czułabym się spokojniejsza. Dziękuję za odpowiedź.

Witam.
Nie jest to dobry pomysł. Stosowanie antykoncepcji przy mutacji genu BRCA1 zwiększa i tak już bardzo duże ryzyko transformacji nowotworowej, zwłaszcza, że wywiad rodzinny wskazuje u Pani na zespół dziedzicznego raka piersi. A ma Pani 2 torbiele. Więc proszę tego nie robić. Są przecież inne metody antykoncepcyjne... Pozdrawiam i życzę zdrowia