Mutacja genu BRCA 1 a wynik rezonansu

Mam 36 lat i jestem pod opieką poradni genetycznej z uwagi na mutację genu BRCA 1. Otrzymałam dziś wynik rezonansu, który był robiony w lipcu 2009 r. Opis wyniku: utkanie piersi gruczołowo-tłuszczowe. W piersi lewej, w kwadracie dolno przyśrodkowym, ognisko bardzo słabego wzmocnienia kontrastowego, o nietypowym przebiegu krzywej, śr. ok 13 mm - BIRADS 2/3. W dołach pachowych nieliczne węzły chłonne śr. 12 mm. Okolica przymostkowa w normie. Kolejna wizyta wstępnie w maju 2010 r. Czy z takim wynikiem powinnam wcześniej iść do lekarza, czy czekać do kolejnej wizyty? Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.

Witam serdecznie!

BIRADS to skala stworzona przez lekarzy, w celu standaryzacji opisów badań obrazowych piersi, takich jak - przede wszystkim badanie mammograficzne, ale także MRI. BIRADS 2/3 oznacza zmianę, która jest prawdopodobnie łagodna (ryzyko złośliwości <2%). Biorąc jednak pod uwagę fakt obciążenia mutacją BRCA1, uważam, że kolejna kotrola z oceną zmiany powinna odbyć się maksymalnie do 6 miesięcy od czasu wykonania ostatniego badania.

Pozdrawiam!