Mutacja genu MTHFR A1298 C heterozygota

Witam odebrałam wyniki badań i wyszła mi mutacja genu mthfr a1298 c heterozygota. Jaki wpływ ma to na moje zdrowie i na starania o dziecko. czy przy tej mutacji istnieje większe ryzyko urodzenia dziecka z wadami? Do lekarza jakiej specjalizacji się udać?

Lek. Tomasz Budlewski

a z jakiego powodu bylo wykonywane badanie? proszę koniecznie zglosić się do lekarza je zlecającego. sadzę, że może byc konieczna konsultacja lekarza genetyka medycznego.