Mycie pochwy a ryzyko ciąży

Poszłam myć pochwę. namydliłam ją, do ręki wzięłam tą baterię z prysznica z której leci woda i kiedy plukalam to niechcacy dotknelam pochwy tym urzadzeniem. jesli bylamby na nim sperma to jakie ryzyko ciazy? z gory dziekuje ;)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku nie ma ryzyka ciąży. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.