Mycie zębów przy bólu dziąseł

Bola mnie dziasla. Jak mam prawidlowo myc zeby, jaka szczoteczka i jaka pasta? Ile razy dziennie i jak dlugo? Czy po kazdym posilku, czy musze zrobic przerwe?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Zalecam mycie tak jak dotychczas tylko zmianę szczoteczki na miękką na kilkanaście dni.
Pozdrawiam.

Witam!
Określenie "bolące dziąsła" jest niejednoznaczne. Może to być ból zębów wywodzący się z ubytków przyszyjkowych i mylony przez pacjentów z bólem dziąseł. Również mogą to być problemy z błonami śluzowymi pokrywającymi dziąsła. Mogą to być objawy parodontozy.
Żeby konkretnie odpowiedzieć na to pytanie należałoby dobrze zdiagnozować problem, ponieważ rozwiązania mogą być różne.
Pozdrawiam!

Ból dziąseł zawsze wymaga uwagi i kontroli. Prawdopodobnie jest spowodowany zaleganiem kamienia nad i pod dziąsłowego. Po zabiegach higienizacyjnych dolegliwości powinny się uspokoić. Szczoteczkę polecam soniczną, mycie zębów przynajmniej 3 razy dziennie a najlepiej po każdym posiłku.