Mycoplasma pneumonia a antybiotykoterapia

Moja córka przeszła mycoplasmę pneumoniae ,została przeleczona antybiotykiem 14 dni jednak nadal kaszle miano mycoplazmy miłla 1:5120 proszę o pomoc czy mam zrobić badania kontrolne i po jakim czasie się to wykonuje antybiotyk brała od 24.10.2013

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, córkę po zakończeniu leczenia powinien skontrolować lekarz, nie ma potrzeby wykonywania badań serologicznych, ponieważ służą one przede wszystkim diagnostyce choroby. Jeżeli zastosowane leczenie okazało się nieskuteczne, to konieczna może się okazać zmiana antybiotyku lub leczenie szpitalne, ew. wykonanie kontrolnego badania RTG. Jeżeli jednak podstawowe objawy zapalenia płuc, takie jak gorączka u duszność ustąpiły, to leczenie mogło okazać się skuteczne, a sam kaszel może się jeszcze utrzymywać do 2 tyg..