Mycoplasma pneumoniae a mokry kaszel od czterech lat

Wykryto u mnie Mycoplasma pneumoniae - IgG ujemne (7,06), a IgM dodatnie (15,88, przy dodatnim >11,0). Czy to może być przewlekłe? (od 4 lat mam kaszel mokry od rana, zapalenie stawu kolanowego, 5 lat temu nietypowy krztusiec, kilkanaście lat temu rumień guzowaty - czy słusznie kojarzę to ze sobą?) Czy leczyć to teraz, bo niestety jestem w 5 miesiącu ciąży? Może chorujemy całą rodziną bo 4 letnia córka ma od 3 mies. kaszel oraz wysypkę (wg lekarzy "jakaś alergia"), a mąż ma pokrzywkę?

Złożona sprawa. W przewlekłej pojawia się choć ślad przecuwcial iga. Warto dorobić. W przewlekłej zazwyczaj 25 OH D3 jest niskie i wynik CD57 jest niski. W razie konieczności leczenia można w ciąży stosować nawet kilka m - cy azytromycyne lub klarytromycyne.