Mężczyzna , 21 lat Witam wykryto u mnie w badaniu na mycoplasme pneumoniae elisa przeciwciała w klasie igG ponad norme laboratoryjna. Czy zakazenie mycoplasme moze dawac objawy ze strony wzroku: ból oczu, światłowstręt, zaburzenia widzenia, tęczowe koła wokol zródeł światła itd.(jaskra wykluczona), zapalenie zatok, przewklekłe zmęczenie, strzelanie w stawach. Ile leczy sie myco. Dodam ze niemam zapalenia płuc ani nie jestem przeziębiony. Objawy od roku około albo dłuzej. Ile się to leczy i czy to układowa mycoplas
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Bez zapoznania się ze wszystkimi wynikami nie można się wypowiedzieć. Sądzę że konieczna jest wizyta u lekarza okulisty. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po przeanalizowaniu wszystkich wyników będzie można zalecić odpowiednie dalsze Postępowanie

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Choroby zakaźne i pasożytnicze – Choroby zakaźne stanowią duże zagrożenie, zwłaszcza dla dzieci. Niektóre z chorób objęte są obowiązkowymi szczepieniami. Choroby zakaźne to inaczej choroby infekcyjne. Następstwem zakażenia jest złamanie bariery ochronnej, czyli odporności organizmu.
  • Jaskra – Jaskra (glaukoma) jest grupą chorób, których wspólną cechą jest uszkodzenie nerwu wzrokowego (neuropatia nerwu II), powstające na skutek zbyt wysokiego dla danej osoby ciśnienia wewnątrzgałkowego. Prowadzi to do obniżenia ostrości wzroku, charakterystycznych ubytków w polu widzenia oraz zmian w wyglądzie tarczy nerwu wzrokowego, co jest odzwierciedleniem stopnia zaawansowania jaskry.