Mydło Siarkowe

Witam . Czy mogę używać mydła siarkowego codziennie rano i wieczorem kiedy myję twarz? Czy to pomaga? Kolejne pytanie jak często robić peeling twarzy? Proszę także o kilka wskazówek jak myć twarz pokrytą trądzikiem pospolitym, przy ropnych wypryskach? Pozdrawiam serdecznie.
ponad rok temu

Witam,
 Możesz spróbować używać do mycia mydła siarkowego 2 razy dziennie. Gdyby zbyt mocno wysuszało skórę należy stosować je rzadziej np. raz dziennie. Istnieje też ryzyko podrażnień, wtedy trzeba przerwać stosowanie i zastąpić je jednym z dostępnych żeli do mycia cery trądzikowej.

Peeling dobrze jest robić 1-2 razy w tygodniu, zależy to od rodzaju peelingu, a także od wrażliwośći cery. Peelingi gruboziarniste mogą drażnić cerę wrażliwą, wtedy warto zastosować peeling enzylmatyczny.
Lepiej również nie stosować peelingów ziarnistych na ropne zmany, gdyż mogą się przyczynic do rozprzestrzenienia bakterii na inne partie twarzy i powstania większej ilości krost.

Pozdrawiam serdecznie