Mylenie słów

często mylę się mówiąc podaj cytrynę mając na myśli sól. zamiast brat mówię mąż,patrząc na szafkę, mówię córce schowaj talerz do piekarnika. za każdym razem od razu się poprawiam, ale boję się że ze mną jest coś nie tak. pomyłek w ciągu dnia jest kilkanaście. w sklepie zapominam co miałam kupić. przypomina mi się po chwili. lekarka przepisała mi biotropil ale po przeczytaniu ulotki boję się go kupić. opinie też są różne. nie wiem co robić ,myślałam o tym żeby iść do innego lekarza po poradę .
KOBIETA ponad rok temu

Moja porada numer 1: nie denerwuj się!
Mylisz się, ale zaraz poprawiasz i szybko znajdujesz odpowiednie słowo i zauważasz błąd. To dobra oznaka!
Takie zachowanie wcale nie musi wskazywać na patologię mózgu.
Często wynika z "rozkojarzenia", zamyślenia, "bujania w obłokach"....
Może masz zbyt wiele obowiązków i problemów? Masz gorszy nastrój?
Nie radzisz sobie ze wszystkimi obowiązkami?
Spróbuj odpocząć, porozmawiać z bliskimi, rozdziel obowiązki.
Czy nie tracisz na wadze, nie masz anemii? Zadbaj o Siebie.