Myśli o samobójstwie

Mam 13 lat. No, może to trochę dziwne, ale... nie chce mi się żyć :( I to nie że mam tak raz na tydzień, a potem jest dobrze... O samobójstwie to ja myślę codziennie... wiem, że to chore... Ostatnio się pocięłam... Teraz sobie pomyślisz, że jestem wariatką... nie! Po prostu, gdy się wypłaczę... ulży mi... Za 4 dni moja mama przyleci... jak to zobaczy, to po mnie :( Nie chcę latać po żadnych psychologach! :( No, ale może coś mi to da... :( Ostatnio do szkoły w ogóle nie chce mi się chodzić... wszystko mi jest obojętne... ;( Gdy wchodzę do szkoły... od razu mnie jakieś dziewczyny wyzywają... podobno są zazdrosne... :( ciągle płaczę... mam chęć się napić i gdzieś iść, bo już nie widzę w niczym sensu ///

13 LAT ponad rok temu

Witaj!

Codzienne myślenie o samobójstwie to bezwzględny powód, abyś jak najszybciej porozmawiała szczerze z mamą i poprosiła o zapisanie do poradni psychologicznej. W liście zasugerowałaś, że gdyby mama zobaczyła, że się nacinałaś, miałabyś duże problemy. Sam fakt, że to zrobiłaś, oznacza, że nie czujesz się dobrze i już teraz z czymś sobie nie radzisz. Chcę zwrócić Twoją uwagę, że milczenie może spowodować o wiele większe trudności. Zrozumiałam, że cięłaś się pierwszy raz, aby to się nie powtarzało, powinnaś zgłosić się z mamą do psychologa.

Napisałaś też, że masz ochotę iść się napić. Masz dopiero 13 lat. Jeśli teraz nie zadbasz o siebie, jest duże prawdopodobieństwo, że będziesz czuła się coraz gorzej. Pierwszy mały krok już zrobiłaś – napisałaś list na tym serwisie. Teraz pora na kolejny.

Pozdrawiam serdecznie!