Myśli o śmierci i próba samobójcza

Witam mam na imie Artur. Wypelnilem testy znajdujace sie na waszej stronie. Wyniki sa bardzo niepokojace gdyz wyszlo ze mam ciezka depresje. Jestem za granica i nie wiem co zrobic. Niedawno zostawila mnie zona i probowalem sie powiesic. Ale wybralem zle miejsce i mnie odcieli. Czesto mysle o smierci. Mam dzieci i boje sie ze ktoregos dnia nie bedzie komu mnie powstrzymac i one mnie znajda. Pomozcie prosze.

Witam. W takim przypadku warto zacząć od zgłoszenia się na oddział lokalnego szpitala ponieważ tam najszybciej otrzyma Pan pełną pomoc, wraz z odpowiednio dobranymi lekami i wsparcie zespołu terapeutycznego. Nie wiem w jakim jest Pan kraju więc ciężko doradzić mi konkretną placówkę. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości lub są jakieś bariery (np. językowe) warto poszukać polskiego specjalisty, bo często takie osoby można znaleźć wpisując "polski psychiatra" "polski psycholog" w lokalną wyszukiwarkę. Proponuję bardziej psychiatrę ponieważ będzie miał on możliwość zapisania Panu leków, czego nie może zrobić psycholog.

Doradziłem takie wsparcie, ponieważ domyślam się że problem jest dla Pana na tyle ważny, że nie chciałby Pan abym odpowiadał na niego na poziomie ogólnym. Chętnie jednak pomogę jeśli uzna to Pan za stosowne.

Nie zostań sam z tą sytuacją, prawdopodobna zaawansowana depresja wymagająca szybkiej pomocy farmakologicznej i psychologicznej oraz wsparcia osób bliskich - rodziny lub znajomych, powiedz o sytuacji ,w której jesteś komuś , kto jest blisko i komu zaufasz lub zadzwoń do rodziny, może będziesz mógł przyjechać do kraju, gdzie skorzystasz z pomocy lekarza.Są także porady na skype, mogę polecić ośrodek psychoterapii "Genesis Lublin", udzielają takich porad psycholodzy, trudniej z lekarzem ,gdyż trzeba zalecić i wypisać receptę na leki, ale skorzystaj na ten moment chociaż z rozmowy, może skorzystaj z porady lekarza tam, gdzie przebywasz.Pozdrawiam! Powalcz ! myśl o życiu, a nie o jego końcu - kiedyś on i tak dla każdego przyjdzie.

Potrzebuje Pan pomocy zaufanej osoby/przyjaciela, który zna Pana sytuację, psychiatry oraz wsparcia psychologicznego. Jeśli nie jest Pan w stanie zapewnić tego sobie za granicą, może warto wrócić do kraju, by siebie ratować.