Myśli o umieraniu a depresja

Dlaczego mam ciagle myśli w których myśle ze umieram i czy to depresja ?a na codzień nic mi sie niechce oraz jestem cały czas zmęczony ,senny .?A do tego ma często te okropne bule w lewej ręce plecach itd , najgorsze jak sie zdenerwuje to serce bje mi jak szalone i nie może mi sie uspokoić i bije tak jagby nie równo ?

Witam,

trudno odpowiedzieć bez rozmowy, diagnozy, czy psychoterapii z jakiego powodu występują u Pana wymienione objawy, natomiast ich zestawienie może wskazywać na stany depresyjne. Istotne jest jednak, jak długo opisany stan się utrzymuje, w jakich warunkach Pan żyje, czy jest Pan narażony na stresujące sytuacje. Warto skontaktować się ze specjalistą, w przypadku jeśli to, co Pan przeżywa, przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Wizyta u lekarza rodzinnego, może być też pierwszym krokiem w kierunku dbania o swoje samopoczucie.

pozdrawiam
jkj

Proszę Pana,
Wszyscy mamy jakieś odczucie lęku w zawiązku ze śmiercią. Proszę sprawdzić wewnętrznie, czy będzie Pan mógł sam doprowadzić do pozytywnych zmian. I czy prowadzi Pan satysfakcjonujące życie. Proszę zwrócić uwagę, że ciągle jest Pan na początku swego życia. Dobrze w takim razie będzie skorzystać np. z konsultacji z psychologiem, by rozpocząć dobrej jakości życie.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam,

Niestety nic nie wyświetla się jako treść pytania, jest tylko: "Myśli o umieraniu a depresja ". Proszę spróbować ponownie zadać pytanie.
Pozdrawiam

witam, specyfiką depresji jest brak perspektywy, często poczucie bezsensu i chęć zakończenia tego. Jeśli pojawiają się myśli o śmierci, samobójstwie to należy natychmiast udać się do lekarza- psychiatry lub lekarza pierwszego kontaktu.
pozdrawiam i życzę poprawy samopoczucia