Myśli prześladowcze przy nerwicy lękowej

witam,lecze sie na nerwice lekowa...teraz nie bralam leków....jakies 2 tyg i objawy wrocily z tym ze wydaje mi sie ze slysze glosy(moja nerwica to lek przed choroba psychiczna i głosami) boje sie ze razaz zwariuje,nczytalam sie w internecie o objawach choroby psychicznej i boje sie ze bede je miała....np.ze bede myslec ze ktos mnie rzesladuje jak w scizofrenii np jak chce zasnac to mam cos takiego jakby sen na jawie i poza tym w głowie czesto nuci mi sie piosenka ktora ostanio sluchałam

W Pani umyśle również się to dzieje, podobnie jak w moim. Jednak przez to, że boi się Pani choroby psychicznej, prawdopodobnie zauważając myśli, które dla Pani wiążą się jakoś z chorobą psychiczną, od razu skupia Pani na nich swoją uwagę, a to jeszcze wyolbrzymia lęk.

Tak więc to nie myśli są źródłem Pani cierpienia, a ZNACZENIE, jakie Pani tym myślom nadaje. Zachęcam do zajrzenia na mojego bloga, gdzie będzie mogła Pani poczytać szerzej na ten temat:
http://www.psychowiedza.com/2013/09/czym-sa-mysli-automatyczne.html

Gorąco zachęcam do poszukania sobie terapeuty. W pracy z myślami najlepiej sprawdza się terapia poznawczo-behawioralna. Są też dobre książki na naszym rynku do lepszego zrozumienia i poradzenia sobie z myślami, które stanowią źródło cierpienia: "Umysł ponad nastrojem" oraz "W pułapce myśli" - obie łatwo znaleźć w księgarniach.

Pozdrawiam!