Myśli samobójcze 7 lat po leczeniu depresji

kiedyś leczyłam się w kierunku depresji przyjmowałam leki! minęło 7 lat i spowrotem to samo tylko troszkę inaczej teraz mam myśli samobocze okropnie mi z tym chodza za mna jak cien patrze przez okno myslac jak to będzie jak mnie uz nie bedzie

depresja leczona lekami nie znika...tylko na jakis czas "usypia".odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty, ktory pracowal z takimi osobami jak Pani, ma doswiadczenie i pozytywne efekty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Mgr Anna Kubis Psycholog, Warszawa

Witam Panią,
z opisu wnioskuję, że prawdopodobnie nastąpił nawrót choroby. Być może pamięta Pani jak się czuła te kilka lat temu, lecz obecność myśli samobójczych stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Sądzę, że nie należy tutaj odwlekać działań, czekać na ustąpienie objawów, cierpieć w milczeniu. W takich sytuacjach doradzam niezwłoczne udanie się do lekarza psychiatry. Jeśli takowy jest w pobliżu, wręcz na izbę przyjęć najbliższego szpitala. Mam nadzieję, że skorzysta Pani z mojej rady.