Myśli samobójcze a leczenia na oddziele psychiatrycznym

Czy jeśli byłem na oddziale zamkniętym i od czasu do czasu mam myśli samobójcze to lekarz psychiatra morze mnie umieścić w zakładzie psychiatrycznym?

Dzień dobry!

Depresja, także z myślami samobójczymi, może być leczone także na oddziale dziennym czy ambulatoryjnie - bez konieczności pobytu w placówce, tylko regularnych konsultacji w gabinecie lekarza psychiatry oraz psychologa.

Pozdrawiam!

Witam. Nie należy obawiać się zamknięcia w oddziale. Jednak jeśli myśli takie powracają trzeba poinformować o tym lekarza prowadzącego oraz skorzystać z pomocy psychologa. Leczenie takie może odbywać się ambulatoryjnie.