Myśli samobójcze a problemy finansowe 34-letniego mężczyzny

Czesc towarzysza mi mysli samobujcze. Mam zone i 4letniego syna, w malzenstwie odjakiegos czasu mi sie nie uklada, ciagle sie z zona klocimy, ona uwaza ze jestem nikim, gdy chce z nia porozmawiac ucieka od rozmowy, doprowadzilo to do tego ze zaczalem ja oszukiwac i klamac, przez co wpadlem tez wklopoty finansowe. Dla niej najchetniej jak bym przestal istniec.Co mam robic, czekac czas pokaze, wierzyc w to ze bedzie dobrze?

Dzień dobry.

Wygląda na to, że mocno podpadł Pan żonie, być może w związku ze swoimi kłamstwami i oszustwami. Nie napisał Pan też nic na temat okoliczności wspomnianych kłopotów finansowych, toteż trudno się do tego wątku odnieść.
Z całą pewnością jednak oczekiwanie, że coś się samo poprawi, jest złudne. To Pana życie i Pana kłopoty i tylko Pan może spróbować im zaradzić. Myśli o samobójstwie są tylko inną "wersją" ucieczki od problemów.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Podjąć się leczenia tego, co powoduje że ma Pan myśli samobójcze.
Może dobrym krokiem będzie wspólnie z żoną podjęcie psychoterapii małżeńskiej, a jeżeli terapeuta stwierdzi że potrzebuje Pan dodatkowego leczenia (farmakoterapii i/lub terapii indywidualnej) to poinformuje o tym Pana.