Myśli samobójcze i depresja od 4 lat

witam lecze się na depresje od ponad 4 lat ale ostatnio czuje sie gorzej nawet zaczełam sie ciać mam myśli samobójcze pochodze z małej miejscowości i do swojego lekarza mam około 100 km życie mnie zaczeło przytłaczać mam dość boję się że w końcu to zrobie co mam robić jeszcze chwila i stracę ostatnie siły na walkę proszę pomóżcie co mam robić ostatnio żyletka stała się moim przyjacielem

Warto będzie także przemyśleć sprawę hospitalizacji - nie wiem w jak dużym stopniu myśli samobójcze kierują obecnie Pani życiem. Ale wydaje mi się zasadne przemyślenie opcji hospitalizacji na oddziale zamkniętym, gdzie specjaliści pomogą Pani zapanować nad tendencjami cięcia się. Gdy te zachowania zostaną wyeliminowane - można rozpocząć długotrwałą terapię. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
Pisze Pani o depresji i o tym, że leczy się Pani. Tym bardziej niepokoi mnie fakt, że stan Pani się pogorszył. Z wiadomości wynika, iż korzysta Pani z pomocy lekarza, nie wiem natomiast czy brała Pani udział w psychoterapii. Zachęcam do skorzystania z takiej formy pomocy. Obecnie jest możliwość terapii przez komunikatory, jak Skype, co jest dogodne dla osób mieszkających w małych miejscowościach. Proszę pamiętać, że depresja jest poważną chorobą, jednak można z niej wyjść i powrócić do zdrowia. Najskuteczniejsze jest łączenie leków z psychoterapią.
Agnieszka Lipińska