Myśli samobójcze i depresja u 15-latki

Boję się iść do kogokolwiek z tym problemem. Myślę, że mam depresję, wiem, że to nie są żarty, ale widzę, co się ze mną dzieje. Od dłuższego czasu mam dosyć siebie i swojego życia, kilkakrotnie okaleczałam się. Mam myśli samobójcze i wydaje mi się, że każdy ma mnie gdzieś i się odwraca ode mnie. W ostatnim czasie zaczęłam też sięgać po alkohol i papierosy.. Dużo płacze. Na codzień ukrywam wszystkie emocje, a po nocach się tnę, myślę o śmierci i ogólnie załamuje się... Nie wiem co powinnam zrobić..boję się że niedługo nie wytrzymam i sobie coś zrobię

Warto skonsultować się z psychologiem, psychoterapeutą. Jeśli trudno Pani ze względu na wiek lub inne przeszkody, można spróbować w całodobowych telefonicznych liniach pomocy ( często dyżurują tam także psychologowie) lub ośrodkach interwencji kryzysowej. Podjęcie psychoterapii w takiej sytuacji, a nawet leczenia farmakologicznego może się okazać koniecznością- specjaliści wyjaśnią Pani w spokojnej rozmowie, dlaczego warto, jak w Pani okolicy można z takiej pomocy skorzystać i gdzie jej szukać.