Myśli samobójcze i podejrzenie depresji u 23-latki

Witam. Od ponad pół roku miewam myśli samobójcze, a nawet nie tyle co myśli bardziej coraz częściej wyobrażam sobie i zastanawiam się jakby to było gdyby mnie nie było na tym świecie. Wymyśliłam już wiele scenariuszy. Bywają tygodnie gdy izoluję się od ludzi tylko leżę i nie wychodzę z łóżka, ale też i takie tygodnie gdy brakuje mi ludzi. Nie uważam że cierpię na depresję, czy powinnam zgłosić się do specjalisty? Pozdrawiam Kinga

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy po osobistym zbadaniu określą najlepszą metodę leczenia Pani (psychoterapia i/lub farmakoterapia). Pomoc może Pani znaleźć np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ) lub prywatnie.

Dzień dobry. Myśli samobójcze mogą wynikać z różnych przyczyn, niekoniecznie depresji. Jeżeli ten stan Panią niepokoi proszę umówić się na konsultację z terapeutą - w tym przypadku terapeuta pracujący w nurcie psychodynamicznym może Pani pomóc odnaleźć przyczyny, motywy takich myśli. Pozdrawiam.