Myśli samobójcze i problemy ze snem

Witam. Mam 18 lat i od paru miesięcy mam myśli samobójcze..Trudno jest mi zasnąć w nocy..Czuje się samotna..moja samoocena się pogorszyła,wręcz nienawidzę siebie..Czuje się winna za wszystko..Coraz mniej czasu spędzam z przyjaciółmi,tylko wole siedzieć w domu sama..Czuje się niepotrzebna i wydaje mi się że beze mnie będzie lepiej....Czy mam depresje?

Dzień dobry!

Tak, to może być depresja. Niezależnie jednak od tego, czy i jak można nazwać Twój stan, powinnaś dostać w tym momencie pomoc i wsparcie. Spróbuj powiedzieć komuś o swoim nastroju, negatywnych myślach, myślach samobójczych - rodzicowi, cioci, zaufanej sąsiadce, nauczycielce, przyjaciółce, szkolnemu psychologowi. Możesz również skorzystać z bezpłatnej, refundowanej pomocy lekarza psychiatry lub psychologa, psychoterapeuty. Bezpłatny i anonimowy numer telefonu zaufania to 116 123.

Pozdrawiam!

Moja Kochana Dziewczynko, może zajmij się czymś konkretnym: nauką, sportem, twórczością - wyjdź do ludzi. Zamykanie się w domu może tylko pogłębić zły nastrój. Może pomóż mamie w pracach domowych, może jakieś koleżance w nauce? Jeżeli znajdziesz jakiś sensowny cel - depresja minie i przestaniesz być samotna bo będziesz potrzebna.
Pozdrawiam, Alicja M.Jankowska