Myśli samobójcze i samookaleczanie a depresja

no wiec tak.. mam bole glowy jestem caly czas smutna przygnebiona... nie mam na nic sily prakrycznie.. nie mam ochoty wychdzic ze znajomymi gdzies... mogle spac caly dzien i noc a potem nie spac cala noc... mam bole tez inne.. plecy mnie bola bardzo mam problemy z nauka nie moge sie skupic na niczym czuje sie samotna w nic juz nie wierze np ze bede ladna czy chuda... mysle o samobojstwie codziennie... tne sie codziennie bo nie chce juz zyc.. mam dosc wszystkiego.. czy to moze byc depresja ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, występujące u Pani obniżenie nastroju może świadczyć o depresji. Proszę niezwłocznie udać się do psychologa lub psychiatry ( nie potrzeba żadnego skierowania), który będzie w stanie udzielić Pani kompleksowej pomocy.
Pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Myślę, że potrzebna jest Ci pomoc. Warto zacząć mówić o tym co przeżywasz komuś komu ufasz. Radzę porozmawiać o tym z którymś z rodziców Okres dojrzewania jest bardzo trudnym czasem i możliwe że jest potrzebna pomoc profesjonalisty.
Pozdrawiam