Myśli samobójcze i samookaleczenia - co robić?

  Prawie cały rok cięcia żyletką, brania różnych tabletek, różne głodówki. Teraz wyglądam jak trup - ważę 55 kg przy wzroście 178 cm, mam myśli samobójcze jak wtedy, gdy się ciąłem. Nie wiem co mam zrobić, wstydzę się o tym komuś powiedzieć. Nie czuję sensu życia, mam straszne myśli. Mam zero konaków z rówieśnikami, tyle co w szkole, bo z przyjaciółmi zerwałem wszelkie kontakty. Nie wychodzę z domu. W szkole też za bardzo z nikim nie rozmawiam. Mam 16 lat.

Witam!

Twoje problemy są bardzo poważne. Myślę, że bardzo potrzebna jest Ci pomoc specjalistów. Czujesz wstyd związany z tym, co się z Tobą dzieje. Jednak Twoje problemy są bardzo trudne dla Ciebie i warto, żebyś spróbował się otworzyć.
Może najpierw spróbujesz kontaktu z telefonem zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111). Telefon jest anonimowy, więc będziesz mógł czuć się komfortowo. Napisałeś o swoich problemach, a to już bardzo ważny krok. Dzięki takim działaniom możesz znaleźć pomoc dla siebie i poradzić sobie z problemami.
Zastanów się także nad rozmową z rodzicami. Jesteś niepełnoletni i ich zgoda do rozpoczęcia spotkań ze specjalistą będzie niezbędna. Pamiętaj także, że spotkania z psychologiem są całkowicie prywatne. Psycholog nie może przekazywać dalej informacji o spotkaniach z klientem. Warto o tym porozmawiać na początku pierwszego spotkania, gdyż wtedy można ustalić zasady, na jakich będą opierać się dalsze wizyty.
Zachęcam Cię do skorzystania z pomocy specjalistycznej.

Pozdrawiam