Myśli samobójcze i skurcze ciała na myśl o przeszłości

Witam, mam 21 lat, od 16 roku życia przyjmuje antydepresanty. Dręczą mnie myśli samobójcze, leki nie pomagają, ostatnio myśli sie nasiliły, doszły do tego niekontrolowane skurcze ciała gdy myśle o przeszłości i sytuacjach, w którym wypadłem źle, nie wiem jak to wytłumaczyć, co to może być? Nie wiem nawet czy mój stan można nazwać depresją... Od 5 lat z tym walcze, czy to normalne? Nigdy nie byłem na psychoterapii, leczyłem sie zawsze farmakologicznie.

Dzień dobry,

Proszę w takim razie udać się na konsultacje do psychoterapeuty, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Dzień dobry!

Psychoterapia jest, obok przyjmowania leków, bardzo ważnym (a często niezbędnym) elementem zrozumienia przyczyn i mechanizmów trudności oraz leczenia.
Proszę kontynuować leczenia psychiatryczne, o wszystkich niepokojących objawach rozmawiać z lekarzem prowadzącym, ale także podjąć psychoterapię.

Pozdrawiam!

Witam,
wyobrażam sobie, że 5 lat Pana walki to okres pełen bólu i samotności. Myślę, że warto teraz pójść inną drogą i poprosić o pomoc i wsparcie psychoterapeutę. Leki wyciszają objawy (raz lepiej raz gorzej), natomiast dodana do nich terapia pozwoli Panu zrozumieć siebie, swoje trudności i nadać nową jakość Pana życiu. Zachęcam serdecznie do poszukania zaufanego specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w odnalezieniu sensu życia!