Myśli samobójcze - jak je wyleczyć?

Mam na imię Alicja i mam 14 lat. Od pewnego czasu jak dzieje się coś złego, mam myśli samobójcze. Gdy mam takie chwile, że myślę tylko o samobójstwie, siadam w kącie płaczę i próbuję znaleźć jakieś leki, żeby się nimi nafaszerować. Jak mówię o tym przyjaciółce, to ona myśli, że po prostu żartuję. Rodzicom boję się powiedzieć, bo wiem, że jak to zignorują, to mogę zrobić sobie coś złego. Często jestem emocjonalna, wszystko biorę do siebie, próbuję to zmienić, ale nie potrafię. Kłopotów z rodzicami nie mam oczywiście. Czasami się pokłócimy, ale nie aż tak często. Nie wiem co się ze mną dzieje. Ale robi się coraz gorzej. Kiedyś jak coś się działo, to myślałam o samobójstwie, ale teraz to już biorę leki jak jest mi źle. Już nie wiem co mam robić.

Witam!

Warto, żebyś porozmawiała o tym, co się z Tobą dzieje z rodzicami. Możesz stopniowo opowiadać im o swoich problemach, by mogli Cię dobrze zrozumieć. Jeśli zauważysz, że Cię ignorują lub bagatelizują Twoje problemy, to wytłumacz im, jak wielkie one są dla Ciebie. Musisz czuć się osamotniona i niezrozumiana, przez co Twoje problemy jeszcze bardziej narastają. Warto, żebyś wiedziała, że wsparcie ze strony bliskich osób może pomóc w przezwyciężeniu problemów i znalezieniu rozwiązań, które wpłyną pozytywnie na samopoczucie. Zachęcam Cię także do korzystania z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Możesz tam uzyskać wsparcie i zostać zrozumianą, ale przede wszystkim możesz opowiedzieć o swoich problemach i trudnościach. Kiedy zdecydujesz się na rozmowę z rodzicami, a ona okaże się dla Ciebie zbyt trudna, to możesz do nich napisać list, w którym opiszesz swoją sytuację. Sądzę, że warto spróbować znaleźć pomoc i wpłynąć tym samym na samopoczucie.

Pozdrawiam