Myśli samobójcze, napady agresji i problemy ze snem u 18-latki

Mam pytanie czy to depresja? Od gimnazjum mam mysli samobojcze i o wszystko co zle sie obwiniam. Mam 18 lat i dwojke dzieci. Po pierwszym dziecku to oslablo ale od pol roku znow mam te mysli chodze wkurzona i mam napady agresji do tego czesto placze i mam problemy ze snem.

Witam
Tak, to może być depresja.
W leczeniu depresji i zaburzeń snu najskuteczniejszym
sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia
sposobu rozwiązania problemu jest podjęcie terapii psychologicznej.
Najlepiej podjąć terapię jak najprędzej. Można skorzystać z bezpłatnej,
refundowanej pomocy psychologa. Gdy nachodzą złe myśli, najlepiej
zadzwonić do bliskiej koleżanki , kogoś z rodziny lub wykorzystać
Całodobowy Telefon Zaufania nr 81 534 60 60.
Zachęcam do konsultacji z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, nie ma możliwości postawienia diagnozy na odległość. Jeżeli zmaga się pani z takimi uczuciami od długiego czasu zachęcam do odbycia konsultacji psychologicznej. Psycholog - psychoterapeuta zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam Panią,
Opisane przez Panią objawy mogą być bardzo męczące i utrudniać Pani funkcjonowanie. Nie musi tak być. Zachęcam do wizyty u psychologa/ psychoterapeuty, który na podstawie rozmowy będzie mógł ustalić co się z Panią dzieje i, co równie ważne, pomóc Pani w rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z emocjami czy w trudnych sytuacjach oraz udzielić wsparcia.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska

Witam Panią. Odpowiadając na Pani pytanie - depresji nie rozpoznaje się bez kontaktu bezpośredniego. Wiążącą odpowiedź na to pytanie może Pani udzielić lekarz specjalista, z którym może się Pani spotkać. Po przeczytaniu Pani postu z zarysem Pani sytuacji zauważam takie sytuacje, doświadczenia w Pani życiu, które mogły spowodować utratę poczucia bezpieczeństwa. To jedna z naszych najbardziej podstawowych potrzeb. Kiedy jest ona niezaspokojona nie możemy realizować innych potrzeb. Myślę, że wspomniane przeze mnie sytuacje i doświadczenia mogły dostarczyć Pani silnego stresu. Jeśli nie mogła Pani wówczas liczyć na wsparcie najbliższego otoczenia to ten fakt dodatkowo mógł pogłębić Pani samopoczucie. Proszę pomyśleć o sięgnięciu po pomoc przez bezpośredni kontakt ze specjalistą. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/